Válságos kudarcból központosítási törekvés: az elhibázott vakcinabeszerzések után a szankciópárti baloldal támogatásával most az egészségügyet központosítaná Brüsszel.
️ Az Európai Parlament hétfői plenáris ülésén az Európai Egészségügyi Unióról tárgyaltak.
️ Az EU az Egészségügyi Unió létrehozásával újabb lépést akar tenni a föderalizmus, az egységesülés és a központosítás felé. Ez a jövőkép az Európai Egyesült Államok megvalósításának irányába hat, és újabb hatásköröket vonna el a tagállamoktól. Az egészségügy szervezése jelenleg is tagállami hatáskörbe tartozik, az uniós intézmények és vezetőik csak ajánlásokkal és javaslatokkal segíthetik a tagállami kormányokat saját országuk közegészségügyi helyzetének javításában, ám még ez sem zajlott zökkenőmentesen a Covid-19 világjárvány idején.
Brüsszel a sikertelen Covid-19 egészségügyi válságkezelését követően most központosítaná az uniós tagállamok feladatait, vagyis az egészségügyi szolgáltatások és az orvosi ellátás megszervezését és biztosítását, ami minden bizonnyal káoszhoz vezetne - hiszen honnan tudhatnák Brüsszelben, hogy Debrecen-Józsán milyen típusú ellátásra van szüksége a helyieknek? Természetesen a szankciópárti magyarországi baloldal mit sem szeretne jobban, csak hogy káosz legyen végre Magyarországon, és ezáltal meggyengüljön a kormányba vetett bizalom, ennek megfelelően támogatják az egészségügyi unió létrehozását is. Azonban az Unió eddig minden válságra - Euróválásg, migrációs krízis, Covid-19 pandémia - kizárólag rossz, Európa és az európai emberek érdekeit sértő, mindennapjait hátrányosan befolyásoló válaszokat adott, mi a garancia arra, hogy most másképp lenne?
Az Európai Unió a javaslattal ismét arra törekszik, hogy egyre több hatalmat ragadjon magához. Hatáskörének bővítését immáron nyíltan és nem lopakodva igyekszik megvalósítani, hiszen június 9-én az Európai Parlament állásfoglalásában javasolta a konszenzusos döntéshozatal visszaszorítását, továbbá a Szerződésekben az Unióra ruházott hatáskörök kiigazítását, különösen az egészségügy és a határokon átnyúló egészségügyi veszélyek területén.
Az egészségügyi szervezés átengedésének legfőbb támogatója ismét a szankciópárti baloldal, kiváltképpen a szocialista EP-képviselő, Ujhelyi István, akit éppen most kérte meg egykori pártja, hogy adja vissza EP-képviselői mandátumát, amelyet a Magyar Szocialista Párttól kapott. Ujhelyi István, a Magyar Szocialista Párt európai parlamenti képviselője szerint a szerződésmódosító "javaslat azon tagállam(ok) ellen szól, amelyek akár hátsó szándéktól vezérelve is, de gátolják az egységes, vagy legalábbis többségi fellépést", ezzel Ujhelyi tehát burkoltan ismételten a magyar emberek érdekeit szem előtt tartó magyar kormány ellen beszélt. A szankciópárti baloldal képviseletében Ujhelyi tehát ismét Magyarország és a magyar érdekek ellen szólalt fel, amikor az Európai Parlament hatáskörének bővítését támogatva az Egészségügyi Unió kialakítása mellett érvelt.
Vagyis az Európai Parlament újfent mással foglalkozik, miközben Brüsszel elhibázott szankciós politikája miatt válság van Európában, amely súlyosan érinti az európai emberek millióit. Az Európai Parlament a mostani válságot is arra akarja felhasználni, hogy a brüsszeli intézmények hatalmát növelje, ahelyett, hogy minden erejével a béke előmozdításában vállalna szerepet. Félő, hogy ezzel Brüsszel nem megoldani akarja a felmerült problémákat, hanem súlyosbítani akarja azokat!
A józanul gondolkodók azonban kitartanak amellett az álláspont mellett, hogy Európa csak akkor lehet erős, ha azt erős tagállamok alkotják, ehhez pedig nem járul hozzá az, ha szuverenitásunk újabb szeletét engedjük át az Uniónak.
✋ Ellen kell állnunk a Brüsszelből érkező nyomásgyakorlásnak és a szankciópárti baloldal föderalista törekvéseinek! Nem több EU-ra és több Brüsszelre van szükségünk, hanem egy erősebb és jobban működő Európára!