💪 Az Európai Unió tagjaként is a szuverén tagállamoknak ellen kell állniuk a Brüsszelből érkező ideológiai nyomásgyakorlásnak és föderalista törekvéseknek

A lengyel Igazságügyi Akadémia szervezésében, 2022. szeptember 22-23. között Varsóban megrendezésre került, az Európai Unió jövőképéről szóló konferencia, amelyen az Alapjogokért Központ is képviseltette magát Kovács Attila európai uniós kutatási igazgató személyében.

Kutatási igazgatónk a „Stagnálás vagy változás? Az öreg kontinens és politikai kilátásai” című szakértői panelbeszélgetésen vitázott együtt Alvino-Mario Fantinivel (The European Conservative), Dieter Stein-nel (JUNGE FREIHEIT), Juraj Súst-tal (Verbum Magazine), Simon Wunderrel (Renovatio) és a szintén Magyarországról érkező Rosonczy-Kovács Mihállyal (Nézőpont).

A panelbeszélgetés résztvevőihez közelebb kerülhetett a Magyarország által vizionált, erős nemzetállamok szövetségére építkező, keresztény Európa képe. Kovács Attila továbbá felhívta a figyelmet a mai Európai Unió működésének anomáliáira is, mint például a közösségi szerződések őreként ismert szakmai szervezet, a Bizottság átpolitizálódására. Visszásságot jelent az is, hogy a brüsszeli „buborékban” élő politikai vezetők oly módon szeretnék képviselni az európai állampolgárok érdekeit, hogy nyilvánvalóan ők nem szembesülnek a hétköznapjaikon a növekvő rezsiárakból fakadó megélhetési problémákkal, nem találkoznak az orosz-ukrán háború elől menekülő emberekkel vagy a kontinenst évek óta megterhelő, nemzetbiztonsági kockázatot és kulturális konfliktusokat hordozó migrációs problémával.

Az Alapjogokért Központ szakértője ismertette az elmúlt években egyre felerősödő, a föderális Európa irányába mutató európai parlamenti törekvéseket is, valamint e folyamatnak a káros hatásait, a tagállami szuverenitás folyamatos megnyirbálásának a veszélyét.
Kovács Attila beszélt arról, hogy az Európai Unió által 2021 és 2022 májusa között uniós szinten is megrendezésre került egy hasonló vitasorozat, Konferencia Európa jövőjéről címmel. Ennek keretében az Unió állampolgárai kifejthették véleményüket a közéleti aktualitásokról, a Közösség előtt álló kihívásokról, az uniós intézmények és a tagállamok jövőbeni szerepéről.

A Konferencia az Európai Bizottság, az Európai Parlament és a Tanács közös szervezésében valósult meg, egy jó koncepcióként, azonban a Konferenciát követően levont tapasztalatokból és statisztikákból már nyilvánvalóvá vált az esemény célja és a témáinak irányított jellege. A Konferenciához létrehozott, többnyelvű digitális platformon az állampolgárok által megosztott ötleteket, hozzászólásokat és rendezvényeket arra használta az Európai Unió vezetése, hogy társadalmi visszaigazolásként alapot találjon az illiberális jogalkotási céljaihoz, mint az LMBTI személyek jogainak további kiterjesztése, a Tanácsban általános egyhangú szavazás megszüntetése vagy az európai demokrácia védelmi palástjába burkolt jogállamisági eljárások megerősítése.

Kovács Attila kiemelte: a jogállamisági eljárás formájában Brüsszel politikai zsarolása továbbra is velünk marad az előttünk álló években. Ehhez társul majd az uniós intézmények azon törekvése, hogy „demokrácia-védelem” címszó alatt beleszóljanak a tagállamok belső politikai viszonyaiba és választási kampányaiba.
Zárásként hangsúlyozta, hogy az Európai Unió tagjaként is a szuverén tagállamoknak ellen kell állniuk a Brüsszelből érkező ideológiai nyomásgyakorlásnak és föderalista törekvéseknek.

🤝 A rendezvényen Kovács Attila a konzervatív erők nemzetközi együttműködésének megerősítése érdekében kétoldalú megbeszéléseket folytatott az Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris lengyel jogi kutatóintézet, valamint számos egyetem munkatársaival.

🟢Csütörtökön (09.29) jön a MOZGÁSBAN!
️Az új évad első műsorában Hortay Olivér és Máté Litkei lesznek a vendégeink!

👉Téma: HÁBORÚS KLÍMA, avagy klímaváltozás az orosz-ukrán háború árnyékában!

mi lenne, ha brüsszel megértené, hogy az olasz közéletről dönteni kizárólag az olasz állampolgárok joga és lehetősége?
mi a tanácsban kapunk egy újabb, erős szövetségest!

️UTOLSÓ SZOLGÁLAT
Nyugdíjba vonul Tarcsi Gyula mentőápoló bajtársunk, aki 36 éve aktív és szeretett tagja a bajtársi közösségnek. Most a teljes Debreceni Mentőállomás együtt búcsúztatta Gyuszit egy…

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média