Felfüggesztené az Európai Bizottság a 480 forintos benzinárat

Thierry Breton, belső piacért felelős biztos éppen ma fenyegette meg Magyarországot: a francia politikus felszólította hazánkat, hogy függessze fel a benzinár-stopot, és vizsgálja felül a külföldi rendszámú járművekkel szembeni „diszkriminatív üzemanyagárakat”, máskülönben a Bizottság sürgősségi kötelezettségszegési eljárást indít ellenünk, ami ha az EU bírósága elé kerül, pénzbírsággal is járhat. A politikus álláspontja szerint a magyar árképzési gyakorlat közvetetten hátrányos megkülönböztetésnek minősül, amely ellentétes az uniós szabályokkal.

Különösen elhibázott a Bizottságnak az egyes tagállamokat kipécéző politikája egy olyan időszakban, amikor az orosz-ukrán háború miatt az Unió belső egységére minden korábbinál nagyobb szükség lenne. Úgy tűnik azonban, hogy az uniós szerv továbbra is alattomos hadjáratot folytat azon tagállamokkal szemben, melyek meg kívánják védeni a családokat az EU téves szankciós politikájának kedvezőtlen hatásaitól. Az emelkedő energiaárak, melyek egyre jobban sújtják a lakosságot és vállalkozásokat, a tévúton járó uniós intézmények rossz döntésének egyenes következményei.

A szankciók eredeti szándéka az volt, hogy Oroszországot megbüntessék, azonban egyre inkább úgy tűnik, hogy a tervezett intézkedések nagyobb kárt okoznak magának az EU-nak, az uniós polgároknak, mint az oroszoknak.

A Bizottságnak meg kell értenie, hogy a magyar kormány számára a magyar emberek érdeke az első. Az újonnan hivatalba lépő kabinet ezért hívta életre egyik első döntésével a rezsivédelmi alapot, hogy a válságon nagyot kaszáló energetikai nagyvállalatok, bankok, légitársaságok által befizetett extraprofit különadóból enyhítse a családok terheit, többek között az üzemanyagok árának maximálásával.

Sajnálatos, hogy az uniós testület nem az európai polgárok érdekeit tartja szem előtt és védi meg őket a válság kedvezőtlen hatásaival szemben. Az emelkedő energiaárakat ráadásul a háború mellett a Bizottság fékevesztett zöldítési politikája is fűti. A Brüsszelből kiinduló „zöld dzsihád” keretében újabb terheket rónának a gépjármű- és lakástulajdonosokra, egyfajta klímaadó formájában.

Szemben a brüsszeli döntéshozókkal, Magyarország álláspontja egyértelmű: az uniós intézmények elhibázott intézkedéseinek árát nem szabad, hogy a magyar családok fizessék meg! Erről szól a benzinár-stop, az élelmiszerár-stop és a rezsivédelem is! Még ha ez nem is tetszik az Európai Bizottságnak.

Dedikálás! Találkozzunk az Ünnepi Könyvhéten!

ℹ Június 10., péntek 17:00 óra
Duna korzó K42-es stand ( Hotel Marriott és Petőfi tér szomszédságában)

A kötet webáruházunkban is megvásárolható.
👉 https://…

Kiszelly Zoltán a brüsszeli szankciós politikáról:

„Feltehetően ugyanezt a csatát meg kell majd vívnia a miniszterelnöknek a gázellátásunk védelmében is. A globalizáció nyertesei, a baloldali…

"A név kötelez" című Civil Akadémiának a vendége, Csizmadia László, a CÖF-CÖKA elnökének a meghívására Orbán Balázs, a Mathias Corvinus Collegium kuratóriumi elnöke, a Miniszterelnök politikai…

Minden tiszteletem a dolgozó édesanyáké. Több ilyen jó munkáltatóra lenne szüksége az országnak, ahol vezetői pozíciót lehet betölteni egy pici gyerek mellett. Karácsony elmúlt 3 évét elnézve mondjuk…

Mi magunk tűzzük ki a céljainkat, és azokról senki sem beszélhet le bennünket.

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média