️ Már tervben van a bővítése, mely kiterjesztené hatályát az „érett kiskorúakra” is

Kanada sok szempontból irigylésre méltó, kiterjedt szociális hálóval rendelkező jóléti állam. Azonban úgy tűnik, hogy a kanadaiak messzi földön híres toleranciája és érzékenysége csupán addig tart, amíg az állampolgár nem jelent túl nagy terhet a társadalom számára. Cikkében Anne Hendershott szociológus professzor arról ír, hogy ezt a „terhet” 2015 óta előszeretettel dobják le magukról orvosi eutanázia útján.

Kanadában egy 2015-ös legfelsőbb bírósági döntés óta legális az orvosilag asszisztált eutanázia. A döntés indokolása szerint az eutanáziára vonatkozó életvédelmi jogszabályok ugyanis sértik az egészségügyi önrendelkezéshez való jogot. Az érvelés erősen vitatható, hiszen az egészségügyi önrendelkezés joga a kontinentális jog szerint azt tartalmazza, hogy az egyén szabadon dönthet az őt érintő egészségügyi beavatkozásokról és kezelésekről, ez azonban nem terjedhet ki saját életének kioltására.

A cikk írója szerint a legnagyobb probléma még csak nem is az eutanázia létével van, hanem annak kiterjesztő értelmezésével. A roppant együttérző kanadaiak ugyanis már 2016-tól kezdve olyan szélesen értelmezték a törvény rendelkezéseit, hogy a kórházi ápolók is felírhatnak halált kiváltó szereket a kérvényező pácienseknek. Az ország annyira megkönnyítette az eutanáziához való hozzáférést, hogy 2021-ben több mint tízezer ember vetett véget életének az adófizetői pénzből finanszírozott öngyilkosság révén, ami a 2021-es összes kanadai haláleset három százalékát teszi ki.

A haladás azonban itt sem áll meg. Máris tervben van a törvény 2023-as bővítése, mely kiterjesztené hatályát az „érett kiskorúakra” is. A Kanadai Gyermekorvosok Társasága által közzétett állásfoglalásban a gyermekorvosok rábólintottak a palliatív ellátás szükségességére, majd teljes mellszélességgel a fiatal pácienseiknek nyújtott „orvosi eutanázia” mellett foglaltak állást. Arról természetesen még nem tudunk, hogy mit jelent az „érett kiskorú” kifejezés, és arról sem nyilatkozott a jogalkotó, hogy hány éves kor lenne a minimális határ a beavatkozás elvégzésére.

„Szerencse a szerencsétlenségben, hogy nem a baloldal van kormányon. Képzelhetik, mi lenne itt.

Nemzeti kormányunk van, amely erős, egységes, és nem szokott megijedni akkor, ha baj üti föl a fejét.”

Mit lehet ilyenkor tenni?

A szomszédban háború, Európában energiaválság és rekordmagas infláció, erre Brüsszelben mi a legfontosabb?

Azon gondolkodnak, hogyan kellene módosítani az uniós jogot, hogy…

Mutatom, mely országokban a legmagasabb a Putyin-rendszer támogatottsága!

Az élen Tádzsikisztán áll 93 százalékkal, és még az EU-ba igyekvő Moldovában is 50 százalék számára szimpatikus a jelenlegi…

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média