A szélsőséges európai baloldal - benne magyar képviselők - megint Magyarország ellen szavaztak

Az EP-ben 416 szavazattal, 124 ellenszavazat és 33 tartózkodás mellett megszavazták a felhívást, hogy a Bizottság tartsa vissza a Magyarországnak járó forrásokat.

Az sem fog a történelemkönyvek dicső lapjaira felkerülni, hogy a források visszatartására szavazott a megvásárolt dollárbaloldal képviseletében a DK-s Molnár Csaba, Ara-Kovács Attila, Rónai Sándor, a jobbikos Gyöngyösi Márton, és az állásfoglalás társ-elterjesztője, a momentumos Cseh Katalin, illetve Magyarország árnyék-miniszterelnöke, Dobrev Klára is. Ebből is látszik, hogy a szankciópárti baloldal nem hazánkat és a magyar embereket képviseli Brüsszelben, különben Magyarország megbüntetése helyett Magyarország támogatásáért dolgoznának a nap 24 órájában.

2022. szeptember 18-án az Európai Bizottság a magyarországi korrupcióval és közbeszerzésekkel kapcsolatos problémák miatt az ország számára rendelkezésre álló uniós forrásokból 7,5 milliárd eurónyi összeg befagyasztására tett javaslatot. Magyarország azóta 17, a problémák kiküszöbölését célzó intézkedést hajtott végre, most pedig a Bizottságon a sor, hogy megvizsgálja a helyzetet, majd véleményét a Tanács elé utalja, ahol kimondják a végleges döntést a jogállamisági feltételrendszer magyarországi alkalmazásáról.

Politikai pamfletekre, megalapozatlan ideológiai fércművekre nyomkodják az igent az Európai Parlamentben

Ma az EP-ben elfogadott állásfoglalás szerint a Bizottság és a magyar kormány által megtárgyalt 17 intézkedés nem elegendő az EU pénzügyi érdekeit érintő kockázatok kezelésére. A politikailag elfogult állásfoglalásban úgy fogalmaztak, a magyar kormány által végrehajtott korrekciós intézkedések nem elegendőek annak bizonyítására, hogy a jogállamiság elveinek állítólagos magyarországi megsértése már nem befolyásolja vagy veszélyezteti súlyosan az uniós költségvetés hatékony és eredményes pénzgazdálkodását vagy az Unió pénzügyi érdekeit. Ezt az állításukat a képviselők azonban semmilyen indokkal, bizonyítékkal vagy ténnyel nem támasztották alá, így ezekre csupán koholt vádakként kell tekintenünk. Azt viszont jól tudjuk, hogy mi az európai és magyar baloldal ármánykodásának valódi indoka: nem szeretnék, hogy Magyarország hozzájusson a neki járó uniós forrásokhoz és a helyreállítási alapból járó összeghez és ezt akár hazugságokkal is hajlandóak elérni. Az állásfoglalásban az EP arra szólította fel a Bizottságot, hogy ne hagyja jóvá Magyarország tervét. Szerencsére az uniós pénzek vonatkozásában az Európai Parlament, bármennyire is szeretné, nem rendelkezik döntési jogkörrel.

Az Európai Parlamenti képviselők önkényesen eldöntötték, hiába nincsen hozzá joguk, igenis zsűrizik Magyarország vállalásait

Az európai purparlé már hónapok óta tart. Szélsőséges baloldali EP-képviselők már október 4-én már figyelmeztették a Bizottságot, hogy az ne tekintsen el az Unió pénzügyi érdekeinek magyarországi védelmétől és ne járuljon hozzá, hogy Magyarország megkaphassa a neki járó forrásokat. Habár az EP-nek ebben a kondicionalitási eljárásban nincs semmilyen szerepe, november 21-én a képviselők mégis megvitatták Magyarország jogállamisági feltételeknek való megfelelését. Amit csinálnak, az teljesen szabálytalan, hiszen az EP-nek nincs jogköre, hogy az Európai Bizottság mellett értékelje egy tagállam vállalásainak teljesítését, ahogy nincs joga arra sem, hogy javaslatokat tegyen az uniós források befagyasztására. Ennek ellenére az EP-ben önkényesen eldöntötték, hogy márpedig van szavuk ebben a kérdésben. Vagyis amit az EP csinál, az egyértelműen politikai önbíráskodás, amellyel próbálják minél tovább zsarolni a Bizottságot és hazánkat, valamint tovább húzni az ellenünk irányuló eljárást, hogy minél később kaphassuk meg az uniós forrásokat.

️ Hatalmi harc folyik Brüsszelben: az Európai Parlament mihaszna baloldali képviselői több hatalmat akarnak maguknak

Az Európai Parlament és az Európai Bizottság között ugyanis hatalmi harc folyik, az EP meg szeretné erősíteni a szerepét, így újra a hatáskörének bővítésre törekszik. Az EP ezért fenyegeti, zsarolja a Bizottságot, és politikai nyomásgyakorlással igyekszik negatív irányba befolyásolni a magyar vállalások teljesítésének értékelését. Szégyen, hogy az EP szélsőséges baloldala saját önzősége miatt még az utolsó utáni pillanatban, ezzel a háborús és szankciós válsággal terhelt nehéz időkben is képes figyelmen kívül hagyni egy ország és annak polgárainak érdekeit. Ez újfent nem más, mint egy politikai indíttatású támadás, egy ideológiai okokból Magyarország ellen irányuló zsarolás.

A Bizottság később dönt, aztán a Tanács elé kerül a javaslata, és majd a Tanács mondja ki a végső szót

A Bizottság jövő szerdán, november 30-án hoz formális döntést, amely ezt követően december 6-án a tagállamok pénzügyminiszteri tanácsa elé kerül, akik majd meghozzák a végső döntést. Továbbra is reménykedünk abban, hogy az Európai Bizottság a jövő hét folyamán pozitívan értékeli a magyar vállalásokat és nem enged a szélsőséges, magyarellenes baloldal politikai zsarolásnak, így végre hazánk hozzájuthat az országunknak járó forrásokhoz.

Magyarország energiaellátása jelentős mértékben függ a behozataltól, ezért a következő évek legfontosabb feladata az energiaszuverenitás feltételeinek megteremtése lesz. (Fotó: MTI)

Barátaim! Novák Katalin Ukrajnai látogatását nem kell túl gondolni. Hazánk a békét közvetíti, bizonyára ezért és a Kárpátaljai magyarokért ment ki! Nyugalom!

👉A Nemzetbiztonsági Bizottság nyilvánosságra hozott jelentéséből látható, hogy hol landoltak a baloldal Amerikából kapott pénzei.

Az azonban még mindig nem világos, hogy kitől illetve kiktől…

"Ezért nyugaton börtön járna" - Kasza Tamás nemzetközi tréner
Sok ember szeretne változtatni a hozzáállásán, az életfilozófiáján, leküzdeni a rossz szokásait, de nem tudja, hogy kezdjen hozzá. Ilyenkor elővesz egy könyvet, de az sem ritka, hogy elmegy egy…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média