A szankciók bénító hatása ellenére tovább bővült a magyar gazdaság teljesítménye

A korábbi válságok során Brüsszel már bebizonyította, hogy nem jeleskedik a problémák megoldásában. Az orosz-ukrán konfliktus kapcsán is a háború és a gazdasági önsorsrontás oldalára álltak a globalista elitek. Ezzel Brüsszel igen nehéz gazdasági helyzetbe lavírozta egész Európát, hiszen a bevezetett szankciók az egekbe emelték az energiahordozók árát, így fékezve le a kontinens gazdaságát.

Magyarország gazdaságát a nemzeti oldal támogató politikájának köszönhetően a gazdaságot a mostani, globális recesszióval fenyegető helyzet sem tudta megingatni. 2010, az Orbán-kormány által indított újraiparosítás óta egymillió új munkahely jött létre, folyamatosan emelkednek a beruházások, amelyeket állami támogatások és kedvezményes hitelkamatok is erősítenek. Így a magyar munkanélküliség az egyik legalacsonyabb az Európai Unióban.

A válságálló gazdaság koncepcióját a Központi Statisztikai Hivatal - KSH friss adatai is megerősítik: 2022 harmadik negyedévében Magyarország bruttó hazai terméke mintegy 4,1 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest. Ez az adat újfent arra bizonyíték, hogy a magyar gazdaságot nem az EU-s támogatások tartják életben, hanem a nemzeti ipar- és gazdaságpolitika. Ettől függetlenül Magyarország számára járnának az EU-s források, Brüsszel minden gáncsoskodása ellenére.

A III. negyedéves növekedéshez szinte az összes nemzetgazdasági ágazat teljesítménye hozzájárult, különös tekintettel az iparra és a piaci szolgáltatásokra. Az ipari termelés volumene igen kedvező volt, ugyanis 11,3 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit, ezzel járulva hozzá a GDP növekedéséhez. Az iparon belül a közúti járművek gyártása, a számítógép, elektronikai és optikai termék gyártása, illetve a villamos berendezések gyártása, a piaci szolgáltatások közül pedig főként a szállítás, raktározás, valamint a szakmai, tudományos, műszaki és adminisztratív tevékenység bővülése volt jelentős.

💪 Varga Mihály pénzügyminiszter videóüzenetében úgy fogalmazott: "Mindez azt jelenti, hogy a magyar gazdaság továbbra is ellenáll a háború és a szankciók káros hatásainak."

Brüsszel ugyan ragaszkodik az elhibázott szankciókhoz, azonban Magyarország nem hagyja magát. A nemzeti konzultáció során pedig a magyar emberek is véleményt nyilváníthatnak az elhibázott szankciókról. A kormányzat által kezdeményezett párbeszéd célja az hibás uniós szankciók kijavítása a magyar állampolgárok akaratának megfelelően.

Hagyomány és a megújulás a csongrádi paradicsomban

Folyamatos fejlesztésekre van szükség a hajtatásos zöldségtermesztés versenyképességének erősítése érdekében. Ha merünk beruházni, fejleszteni és a…

Magyarország és Románia stratégiai partnerei egymásnak, húsz éve erről szerződés is született. A stratégiai partnerség fenntartásában legalább négyen érdekeltek vagyunk: Magyarország, Románia és az…

🟢ÉLŐ: Folytatódik a XXI. Század Intézet MÉDIAEGYENSÚLY konferenciája!

👉Az elmúlt 12 évben a hazai médiapiac jelentősen átalakult, amelyet a korábban domináns baloldali-liberális fórumok a…

Jó hír az autósoknak
Januártól nem büntetnek a rendőrök , ha otthon felejtjük a jogosítványt 🪪 vagy a forgalmit 🪪.
A rendőrök januártól online ellenőrzik a papírokat.

Szijjártó Péter az EU-s külügyi tanács hétfői üléséről:

Ha nem társítjuk a szankciókhoz azt a célt, hogy érjen véget a háború, akkor miért csináltuk?

Hiszi még valaki, hogy a háborús szankciók tényleg úgy működnek, ahogy az EU elképzelte? 🤜🇪

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média