Szánthó Miklós: "Elnézve az egyharmadot, nem csodálkozom a kétharmadon"

"A történelemnek nem lett vége, ehelyett a történelem végéről szőtt ábrándoknak lett csúfos vége, ezért a történelem továbbfolyásával a civilizációnkért és annak jövőjéért folytatott küzdelem sem fog a jövőben alábbhagyni" - mondta Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ főigazgatója, a Közép Európai Sajtó és Média Alapítvány (KESMA) kuratóriumi tagja a II. Kárpát-medencei magyar médiatalálkozón Visegrádon. Szánthó szerint a történelemben egyáltalán nem példa nélküli médiaharcról beszélni. Jelenleg háborús időket élünk, és több színterén is csaták zajlanak: háború van a szomszédságunkban, súlyos ellentétek a geopolitikai mezőben, harc folyik az energiahordozókért és a médianyilvánosság csataterein is - fogalmazott a Központ vezetője, aki szerint a magyarországi baloldal önsorsrontásának is szerepe van a jobboldal sikerében.

🏳️‍ "Nyugaton geopolitikában, valamint a nyilvánosságban, a populáris kultúra szférájában két megközelítés ütközik: a magát idealistának hirdető progresszió feszül neki a valóságot előtérbe helyező józan észnek. És jelenleg úgy áll a dolog, hogy globálisan a liberális megközelítés van messze túlsúlyban" - fejtette ki Szánthó.

️ De - folytatta - e liberális megközelítés három csellel doppingolja magát, hogy helyzeti előnyét megerősítse: egyfelől bevetik a "semlegesség cselét". A liberális fősodor dogmaként szajkózza ugyanis, hogy a társadalmi és közéletre vonatkozó megközelítések akkor "kiegyensúlyozottak", "függetlenek" és "objektívek", ha azok mindenben fenntartás nélkül az aktuális liberális fősodor véleményéhez igazodnak. A másik csel az Alapjogokért Központ vezetője szerint a "fake news" csel, vagyis a más véleményen lévők "hírhamisítónak, propagandistának" történő bélyegzése. Szánthó szerint a harmadik csel a "vádaskodás csele", tudniillik hogy aki nem osztja a liberális demokrácia kánonját, az nem is lehet demokrata.

Azonban mára Szánthó szerint Magyarország e tekintetben is lokális kivétel lett a globális trendek alól, ahol valamennyi vélemény szabadon megjelenhet és terjedhet. "Pedig nem innen indultunk", mert a rendszerváltoztatást követően a hálózati tőkét a társadalom minden szférájába, így a médiába is átkonvertálta a posztkommunusta oldal. Majdnem kizárólagosan uralták a magyar nyilvánosságot, de ezen pozíciójuk
mára megrendült: "ez nem valamiféle jobboldali térfoglalás tehát, hanem a posztkommunista struktúrák leépítése".

Szánthó szerint a politikai testtartások is nagyon felcserélődtek az utóbbi időkben. Míg korábban a baloldal küzdött az általános választójogért, ma gyakorlatilag tagadja a népszuverenitást, mélységesen lenézi az embereket, megveti a választókat, egyfajta posztmodern elitizmus jellemző rájuk; és populistának minősítik, aki az emberekhez akar szólni - mondta Szánthó.

Korábban akik a nők jogaiért küzdöttek, ma azt mondják, nincs is olyan, hogy "nő"; a szólásszabadság harcosaiból pedig a legelvakultabb cenzorok és szellemi viceházmesterek lettek. A vélemények sokszínűségét hirdető "internet-bajnokokból" a korlátozás nagymestereivé, pacifista békegalambból militarista héjják lettek - mutatott rá Szánthó. Mindeközben a konzervatív oldal lett a józan ész, az átlagos, nyugodt, folyamatos érzékenyítő forradalmaktól mentes életet élni kívánók, a szólásszabadság és a béke képviselője - húzta alá a főigazgató.

👏💪 Magyarország kapcsán mindezen felül még azért is frusztráltak a globalizmus szószólói, mert itt politikailag sikeres is a megszerveződő konzervatív, patrióta jobboldal. Ez egyfelől önérdem - mondta a főigazgató -, másfelől a hazai baloldal önsorsrontásának is köszönhető. "Elnézve az egyharmadot, nem csodálkozom a kétharmadon" - szúrt oda Szánthó az ellenzéknek.

️ "A történelem vége helyett a történelem végéről szőtt ábrándoknak van vége, a történelem folytatódik, a liberális hegemóniára irányuló törekvések a civilizációnkban erősek, ezért tovább kell építkeznünk" - fogalmazott Szánthó, aki aláhúzta: "rá kell tudnunk mutatni, hogy a posztmodern liberalizmus valójában egy totalitárius ideológia, mert van egy képe arról, hogyan is kellene - szerintük - működnie a világnak, és ha erre valaki nemet mond, azt meg akarja semmisíteni."

Ehhez a harchoz tudatosítanunk kell magunkban, hogy jó célokért, Istenért, hazáért, családért küzdünk; sőt, a mi céljaink a jó célok, a mi újságírónk a jó újságírók. Együtt erő vagyunk, szerteszét gyöngeség" - zárta beszédét Szánthó Miklós.

Gondoljunk bele 1 pillanatra
Sokan törtek ilyen-olyan pálcákat a gyorskorizó Liu testvérek felett az országváltás miatt. Bevallom először én is.
Aztán eszembe jutott, vajon mi, akik így gondoltuk, akkor…

Divatba hozni a magyarság vállalását!

Halzl József emlékkonferencia a magyar jövőről a Kárpát-medencében!

Népszámlálások ideje - szinte minden szomszédos országban zajlik és hamarosan nyilvánosságra…

Nem hagyjuk magára a vállalkozásokat!

A Halász Cukrászdában összetartó csapat dolgozik minden nap. A sütemények és más pékáruk készítésekor a hagyományok tisztelete és a minőség iránti elkötelezettség…

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média