️ Amerikai félidős választások: Nekifeszül-e a piros elefánt a kék szamárnak?

Az Alapjogokért Központ szervezésében kerekasztal-beszélgetésen spanyol konzervatív, amerikai republikánus és magyar szakértők arra keresték a választ, mi változhat az Egyesült Államokban és annak politikájában a keddi félidős választásokat követően. A köszöntőt Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ főigazgatója, míg az értékelő megnyitót Nacsa Lőrinc, KDNP-s országgyűlési képviselő tartotta meg. A kerekasztal tagjai pedig Simon Hankinson, a The Heritage Foundation nemzetbiztonsági szakértője, Juan Angel Soto Gómez, a Fundación Disenso nemzetközi igazgatója, valamint a Központ részéről Koskovics Zoltán voltak.

Köszöntőjében Szánthó Miklós elmondta, hogy bárhogyan is alakulnak az eredmények, az amerikai jobboldalt sokkal több köti össze a magyar jobboldallal, mint ami esetleg elválasztana bennünket egymástól. Értékeink, mint az "Isten, haza, család" hármasa megkérdőjelezhetetlenek.

Nacsa Lőrinc, a KDNP országgyűlési képviselője köszöntőjében úgy fogalmazott, gyakorló politikusként elkerülné az elemezgetést, de leszögezte: a magyar jobboldal a nemzeti érdek felől tekint a kapcsolatépítésekre, és ennek megfelelően Magyarország érdeke az, hogy az Egyesült Államokkal meglévő kiváló gazdasági és katonai együttműködés mellett a politikai együttműködés is arra a szintre emelkedjen vissza, mint Donald Trump elnökségének idején, "amikor ezek a kapcsolatok csúcson voltak".
A kerekasztal-beszélgetésen a résztvevők azt a kérdést járták körbe, vajon mi változhat a félidős választások után. A résztvevők egyetértettek abban, a Biden-adminisztráció egyértelműen sárga lapot kapott a választóktól.

Juan Angel Soto Gómez, a Fundación Disenso nemzetközi igazgatója az amerikai latinókról elmondta, egyértelmű a tendencia, választásról-választásra növekszik közöttük a republikánus jelöltekre szavazó választópolgárok aránya.

Simon Hankinson, a The Heritage Foundation nemzetbiztonsági szakértője szerint a következő évek fontos kérdése lesz, fontos kérdése marad a határvédelem, és ebben a magyar és az amerikai jobboldal között egyetértés van.

Koskovics Zoltán, az Alapjogokért Központ geopolitikai elemzője a beszélgteésen aláhúzta: a republikánus politikusok egyértelmű üzenetet kaptak a választóiktól, hogy nem tűrik tovább az ultraprogresszív, woke-nak is ismert ideológia térnyerését az USA-ban.

Szeretettel várunk mindenkit az ,,Orosz Örs - Szoborsorsaink című kötet ünnepélyes bemutatójára!

Időpont: November 15. ( kedd ), 18:00 óra.

Helyszín: Magyar Nemzeti Múzeum, Díszterem.
( 1088 Budapest,…

A közös hitelfelvételt mi 2020-ban is elleneztük.

Mi úgy gondoltuk, hogy ez egy olyan veszélyes lépése a mélyebb integrációnak, amibe nem érdemes belemenni - mondta Gulyás Gergely.

Magyarország Kormánya további élelmiszerárstopokkal védi a magyar családokat!

👉 A kormány arról döntött, hogy bővíti az élelmiszerárstop alá vont termékek körét.
Az új termékek:
🟠 friss tojás,
🟠…

FRISS: Szombatig biztosan nem dől el, hogy a republikánusoknak vagy a demokratáknak lesz-e többsége a szenátusban, de akár decemberig is várni kell rá. A képviselőházban már minden bizonnyal meglesz a…

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média