Hallottátok? Dokumentumok bizonyítják, hogy Karácsony Gergely hazudott és állításával ellentétben valóban eladásra kínálják a Városházát.

Az Index birtokába került anyagok szerint — az Index pedig kormánypártisággal ép ésszel nem vádolható — Karácsonyék igenis Budapest egyik legértékesebb telkének a rajta lévő műemléki épülettel együtti eladásáról döntöttek. Az ingatlan értékesítésével azt a Beák és Társa Ingatlanközvetítő Kft.-t bízták meg, ami annak idején az MSZP Köztársaság téri (ma II. János Pál pápa tér) székházát is értékesítette. A mutyi során a cég mintegy 1 millió 150 ezer Eurót keresne az értékesítéssel, ami nagyjából egy 400 millió forintnak megfeleltethető összeg. Az elkótyavetyélni kívánt Városháza vételára 100 millió Euró plusz áfa lenne, vagyis meghaladná a 40 milliárd forintot — legalábbis a Karácsony-terv szerint.

És ez még mind semmi. A szerződésből kiderül, hogy a megbízó egy bizonyos Northern Rock Kft. nevű cég, amit — bizonyára a véletlenek érdekes összjátéka miatt, de — éppen Karácsony Gergely választási győzelme előtt alapítottak. Ha még naivan el is fogadjuk, hogy ilyen véletlenek talán lehetnek (ha-ha), azt mindenképpen érdekesnek tartjuk, hogy a céget a cégbíróság idén júliusban eltiltotta a működéstől, ennek ellenére az most szerződést köt, és a szerződésben a budapesti önkormányzattal való „jó kapcsolatára” hivatkozva igyekszik kecsegtetni a potenciális vevőt: ez a mutyi kedvező lesz számára.

Ha ennyi nem lenne már így is bőven elég, még tudjuk tovább borzolni a kedélyeket. Mint az ismert, a Városháza Budapest belvárosának szívében fekszik és műemléki védelem alatt álló épület. Ez világörökségi övezet és kiemelten védett régészeti lelőhely, hiszen itt húzódik keresztül a régi városfal. Az Index birtokába került iratok szerint az új tulajdonosnak lehetősége nyílna a műemléki épületet közel 30 ezer négyzetméterrel kibővítenie és építhetne egy 1500 férőhelyes, három szintes mélygarázst is. Létesíthetne itt szállodát, bankcentert, vagy akár hasznosíthatná üzletkomplexumként is az épületet. Mindennek a kimutyizásában segítségére lenne a működéstől eltiltott Northern Rock Kft. és a szocialisták kedvenc ingatlanközvetítője, a Beák és Társa Ingatlanközvetítő Kft. Gyönyörű.

Karácsony Gergely pedig bizonyára úgy ítéli meg, hogy facebookozni otthonról is kényelmesen lehet. Városháza híján végre korán sem kéne felkelnie, a pénz pedig nyilván jól jön, hiszen éppen most vert el teljesen feleslegesen félmilliárd forintot a miniszterelnök-jelölti kampányára.

Ha neked is eleged van a baloldal ámukfutásából Budapesten, oszd meg ezt a bejegyzést másokkal is, hogy minél többekhez eljusson, hogyan mutyizza el a „magas és vékony”, de leginkább hazudós Karácsony Gergely a budapesti közvagyont. És ne felejtsd el követni az Aktuális oldalát.

Gyurcsány Ferenc és Márki-Zay Péter is elutasítja a rezsicsökkentést.

Szerintetek melyik balos politikus van jobban elnyomva ebben a szörnyű fideszes diktatúrában?
Vajon Cseh Katalin, aki luxusesküvőn mulathat fényűző körülmények között, miután milliárdokat nyert uniós…

️ Nem kell halálsorra kerülni és akkor nem szembesülnek ilyen problémákkal.
Kelet azért még mindig más, na. És nem derogál az esetleges súdra-mentalitás, mert nem azt jelenti, mint a nyugaton, vagyis…

HOPPÁ
Márki-Zay azt mondta a rezsicsökentésről:
"Az a baj ezekkel a felelőtlen lépésekkel, mint a rezsicsökkentés is, hogy ezeket nagyon könnyű megígérni, megadni, és rendkívül nehéz MEGSZÜNTETNI."…

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média