A filmet angol rendező és spanyol operatőr készítette, ami nagyon jót tett neki. A rendező kívül tudott maradni a sztori magyar valóságán a film képi világa pedig elszakad a hazai filmek megszokott stílusától és felveszi a versenyt a profi sorozatok minőségével. Másként és mást mesélnek azok egy történetről, akik nem érintettjei és nem a "díszletekben" élnek.
A film egy közvéleménykutató cégnél dolgozó lány személyes történetét dolgozza föl. Nem propaganda, nem dokumentumfilm és meglepő módon, nem Gyurcsány-film. Egy politikai krimi, saját sztorival, ami megtörtént eseményeken alapszik.
Feldolgozza a baloldal politikai boszorkánykonyhájának embertelenségét, a 2006-os utcai események szürrealitását és az őszödi beszéd nyilvánosságra kerületének azóta is homályos hátterét.
A valóság és a fikciós szál profi elegye ez, ami nem csak a történetvezetésben, hanem az eredeti felvételek és a forgatott film ügyes egymásba ágyazása, ami több helyen azt az érzetet kelti, mintha valóban 2006-ban lennénk.
Furcsa érzés viszontlátni filmvásznon a 15 évvel ezelőtti eseményeket, különösképp úgy, hogy a film történetvezetése olyan szálon fut, ami azoknak is tartogat meglepetéseket, akik maguk is az események részesei voltak.
Féltünk, hogy a film úgy sikerült, ahogy azt a baloldal látni szeretné. De nem.
Egy könnyen fogyasztható, politikai krimi lett, ahogy a készítők ígérték. A baloldal össztüze és támadása pedig nem alaptalan, ugyanis a film jó, így más esélyük nincs, mint papagáj kommandóban lehúzni azt minden fronton.
Viszont a film el fogja adni saját magát, mert egyszerűen jól sikerült alkotás, amin azután is gondolkodsz, miután kilépsz a moziból - egy jó filmnek pedig többek közt ez is a dolga.
Összességében tehát megéri a mozijegy árát.
És ne dőljetek be az imdb értékelésének. Ahogy elsőként megírtuk: a baloldal janicsárjai már azelőtt elkezdték lehúzni az értékelését, hogy bemutatták volna.
/posztok.hu







Már raklap számra osztjátok a krumplit
