Óriási!

Lázár János ma tíz miniszteri vállalást tett:

1. Bevezetik a késési biztosítás intézményét: a busz vagy vasúti menetjegyár felét visszafizetik annak, akinek a járata húsz percet vagy azt meghaladó mértéket késik. Ez objektív felelősség, az utasnak semmit nem kell bizonyítania.

2. 2026. január 1-re a MÁV-csoport és a Volán-csoport összes mosdóját felújítják.

3. Minden InterCity-járaton takarító személyzet teljesít majd szolgálatot április 1-től. Ez menet közbeni takarítást jelent.

4. Egy év alatt, 2026. április 30-ig ezer darab új autóbuszt vásárol Magyarország.

5. A mozdonyflotta megerősítése. 2026 nyaráig minden második mozdony megújul, az IC-járatokon csak újszerű mozdonyok lesznek.

6. Az IC-kocsik: száz vasúti kocsi soron kívüli felújítása, emellett 285 darab kocsinak a felújítása megkezdődik 2025-ben.

7. A GYSEV-ben meghatározó üzletrészt szereztek, ezért átadnak pályaszakaszokat a GYSEV üzemeltetésébe, így a kapacitásaikat beforgatják a magyar kapacitásokba, Győr-Moson-Sopron, Veszprém, Vas és Zala vármegye területén.

8. A nyári szezonban új szolgáltatást alakítanak ki, ez a MÁV-busz. Erősítő buszjáratokat szerveznek a vasúti járatok mellé.

9. Klímagarancia. 2025-ben lehetővé teszik, hogy aki jegyet vásárol, pontosan tudja, melyik járművön van működő klíma.

10. Április indul a MÁV+ új applikáció, ami bővülő szolgáltatásokkal az év második felére lesz kész.

Néhány nappal ezelőtt elkezdődött a lengyel soros uniós elnökség, amelynek megnyitó ünnepségén nem látták szívesen a magyar nagykövetet, miután hazánk politikai menedékjogot adott a volt lengyel…

Ma 117 esztendeje született Wass Albert, erdélyi magyar író és költő. Életútja, örök érvényű bölcsessége ma is irányt mutat számunkra.

"Magyar ma az, aki magyarul érez. Aki vállalja a magyarsággal járó…

Ne feledjük: kerékkötők, károgók, hátráltatók, országrombolók mindig voltak, de az ő nevükre senki sem emlékszik.
Nekünk viszont továbbra is Magyarország az első!

-Orbán Viktor -

Mindannyiunkat lesújtott a hír: tragikus hirtelenséggel, 57 éves korában elhunyt Szabolcsi Miklós, a csepeli zenei élet meghatározó személyisége.
A mindig életvidám, szorgalmas, erőtől duzzadó…

A Csepeli Fidelitas is részt vesz a Dombóvár és környéke választási kampányban.
A január 12-i választás tétje óriási: folytatódik-e Potápi Árpád hagyatéka?…

Brüsszelt el kell foglalni, többséget kell szereznünk és át kell alakítanunk.

Az Európai Unióban a Patriótáknak ki kell tűzniük a zászlót és akkor majd az alá fognak gyűlni a többiek.

A jövő a…

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média